Połów dorsza w Kołobrzegu z POLARFISH

Rejsy na dorsze Kołobrzeg gwarantuje moc morskich wrażeń!

Jednym z punktów naszej oferty są rejsy na dorsza, czyli drapieżną rybę morską. Jest to stosunkowo łatwo dostępna ryba, pod warunkiem, że zna się miejsca jej występowania. Niektórzy wędkarze specjalizują się właśnie w połowie tego gatunku. Rejsy tego rodzaju okażą się jednak idealne także dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą formą rekreacji. Nawet jeśli do tej pory nie mieli Państwo do czynienia z wędką, nasi instruktorzy pokażą dokładnie, co należy robić i jak zachowywać się na otwartym morzu. Będzie to z pewnością ciekawa i praktyczna lekcja, która zainteresuje dorosłych oraz dzieci. Wędkarstwo może być niesamowicie fascynujące, o ile odpowiednio podejdzie się do tego tematu. Podstawę owocnej nauki zapewniają wykwalifikowane osoby, które znają się dobrze na tym, co robią, a tacy są właśnie nasi instruktorzy sterujący jednostkami. Ponadto chętnie dzielą się i zarażają swoją pasją wszystkich uczestników zorganizowanego połowu.

Oferujemy Państwu połączenie przyjemności morskiego wędkowania, rekreacji morskiej oraz zmierzenia się z żywiołem Bałtyku.
Zapraszamy wszystkich, którzy posiadają żyłkę myśliwego i tych, którzy chcą oderwać się od szarej rzeczywistości, na wędkarskie rejsy, rejsy dla początkujących wędkarzy, dla osób wędkujących, osób towarzyszących a także dzieci pod opieką dorosłych oraz wszystkich tych, którzy cenią sobie dobrą zabawę.

Oferujemy Państwu rejsy czarterowe dla grup zorganizowanych i dla klientów indywidualnych. Rejsy krajowe oraz rejsy na Bornholm, Christianio, Frederikso lub w każdy inny wybrany przez Państwo zakątek morza Bałtyckiego.

Wszystkim którzy chcą zmierzyć się z walecznym dorszem lub odpocząć wdychając świeże jodowe morskie powietrze oferujemy:

 • rejsy wędkarskie indywidualne lub grupowe;
 • imprezy integracyjne dla grup zorganizowanych połączone z wędkowaniem;
 • czarter kilkudniowy całej jednostki.

Czas trwania rejsów krajowych wynosi 10 lub 12 godzin.
Cena zawiera:

 • obsługę i pomoc przy wędkowaniu i zabezpieczeniu złowionych ryb;
 • ciepłe posiłki i ciepłe napoje;
 • ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków;
 • faktura VAT;
 • możliwość nieodpłatnego noclegu na jednostce.

Na jednostkach nie prowadzi się i nie serwuje napojów alkoholowych.
Jednostki posiadają wszystkie wymagane przepisami certyfikaty i odbiory.
Jednostki oraz wędkarze są ubezpieczeni od nieszczęśliwych wypadków.
Jednostki są wyposażone w sondy oraz sprzęt do radio-nawigacji.

Połów dorsza Kołobrzeg – gdzie odbywają się rejsy?

Rejsy odbywają się na Morzu Bałtyckim, a docelowe miejsce połowu zależy od czasu ich trwania. Jeżeli są one zaledwie kilkugodzinne, ograniczają się do wód krajowych. Istnieje jednak możliwość wypłynięcia znacznie dalej. Ma to zazwyczaj miejsce w przypadku rejsów kilkudniowych, z tym że wówczas przeważnie konieczne jest nocowanie na jednostce. Jest to jednak bardzo ciekawa przygoda, z której warto skorzystać. W czasie trwania rejsu mogą się Państwo dowiedzieć wielu interesujących informacji na temat dorsza oraz innych gatunków ryb, o ich okresach lęgowych, miejscach występowania, osiąganych maksymalnie rozmiarach i wiele więcej. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania uczestników rejsu i jednocześnie podpowiemy, jak odpowiednio trzymać wędkę oraz jak zachować się w momencie, gdy ryba połknie przynętę. Będzie to niezwykle ciekawa lekcja wędkowania, podczas której stawiamy na ćwiczenia praktyczne. Skorzystać mogą z nich także najmłodsi, a nawet całe rodziny.

Wyprawa na dorsza Kołobrzeg – kiedy się zapisać?

Zgłoszenia na rejsy wędkarskie przyjmujemy przez większą część roku. Należy zapisać się na nie z przynajmniej kilkudniowym wyprzedzeniem, abyśmy mogli wszystko dokładnie zorganizować. Do tego celu potrzebna jest informacja o liczbie osób biorących udział w rejsie. Istotne będzie także określenie konkretnego celu wyprawy: czy mają to być zorganizowane rejsy dla grupy i o jakim stopniu zaawansowania wędkarskiego. Być może mają Państwo preferencje co do miejsca takiej podróży. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje, chętnie przedstawimy wszystkie dostępne możliwości. W przypadku gdy nie są Państwo do końca przekonani do udziału, serdecznie zapraszamy do bezpośredniego kontaktu, by uzyskać wszystkich niezbędnych informacji. W naszej galerii można sprawdzić, jak wyglądają nasze rejsy, gdyż znajdują się w niej zdjęcia z odbytych już wypraw. Zachęcamy jednocześnie do obejrzenia filmów udostępnionych w obrębie serwisu.

Połowy dorsza Kołobrzeg – dlaczego warto?

Rejsy wędkarskie to zupełnie inne doświadczenie od typowego rejsu turystycznego. Łączą aktywność z edukacją i przyjemnością obcowania z naturą. Odbywają się na jednostkach lub kutrach. Podczas wypraw wyruszamy na otwarte morze, dzięki czemu można zobaczyć, jak należy radzić sobie z tym żywiołem, co nie zawsze jest prostym zadaniem. Ponadto trwają znacznie dłużej. Minimalny czas trwania takiego rejsu to przynajmniej kilka godzin, a zazwyczaj nawet ok. 10-12 h. W tym czasie mogą Państwo poznać wiele szczegółów przyrodniczych oraz ciekawostek dotyczących połowu ryb lub samego Morza Bałtyckiego. Zdecydowanie polecamy je całym rodzinom jako formę spędzania wspólnego czasu, podczas którego być może uda się Państwu odnaleźć nową pasję i zarazić nią innych. Przebywanie na świeżym powietrzu niesie przecież ze sobą wiele zalet, zwłaszcza gdy jest bogate w jod. Miejscem, gdzie odbywają się nasze rejsy jest Kołobrzeg Dorsze Kuter to elementy, które składają się na połowy dla każdego! Serdecznie zapraszamy do rezerwacji miejsc na naszych rejsach morskich!

Rezerwacja

Warunki rezerwacji:

 • rezerwację można dokonać telefonicznie lub pocztą elektroniczną;
 • należy wpłacić zaliczkę w wysokości 50% kwoty rezerwacji na podane konto, lecz nie później niż 10 dni od daty rezerwacji;
 • rezerwacja zostanie potwierdzona w zwyczajowo przyjęty sposób (telefon, e-mail).

Jednostki:
M/Y Flamenco - 18 mb
M/Y Solon - 18 mb
M/Y Kamel - 19 mb
Cumują przy nabrzeżu basenu rybackiego, ul Węgorzowa 78-100 Kołobrzeg (teren byłej PPiUR "BARKA").

Nocleg

Nie każdy lubi spać na morzu. Dla tych, którzy potrzebują noclegu na lądzie, proponujemy poszukać np. tutaj:
Booking.com
Noclegowo.pl
fajnewczasy.pl